TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Original størrelse pÃ¥ eksos før lyddemper pÃ¥ Celica T20 1.8L

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #395936  av dzets
 
Hei
Har nettopp kjøpt en 1996 Toyota Celica 1.8 og ønsker og bytte ut bakpotten. Jeg er usikker på størrelsen hvor potten sveises på. Tenker på å kjøpe noe ala dette her:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/4-JDM-BU ... 043wt_1165

Noen som kan si om denne passer? Eller om jeg må ha en med mindre innløp da denne her er på 2.5".

Takk på forhånd
Mvh Rune Jakobsen
 #395939  av Mr_Storbrua
 
tipper du har 2" eksos originalt på bilen din. men er ikke sikkert. Men du kan jo bruke en overgang i tilfelle. Har du sveisemuligheter er det jo null problem.
 #395954  av Mr_Storbrua
 
toyota har nok bare originalpotta. mulig de fremdeles kan skaffe TTE eksos, men den er ikke billig..

Er bare å ta en telefon til de å høre.
 #396185  av dzets
 
Er det slik at så lenge man har sveisemuligheter kan man da ha så stort innløp på potten som man bare vil ha, så lenge den ikke er for liten?
Sett at jeg kjøper denne (se link nedenfor) så vil jeg ikke ha noen problemer med å sette den på, så lenge jeg har mulighet til å sveise?


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/TOYOTA-C ... 717wt_1165