Julebrus skrev:Ingen ting slår diesel, når det kommer til bånddrag. Kan dra alt som finnes
ja jøss... det eneste jeg godtar av diesel er traktorer og annleggsmaskiner, siden dem desverre ikke leveres med bensin motorer..
kjører tidvis en volvo l90c hjul laster på 17 tonn egenvekt.. uten skuffe gjør den 13km/t i oppoverbakker, 120kmt/t i nedoverbakker.. med skuffe og skuffen full av kult så gjør den kansje 7km/t i bakker..
samme med traktorer.. går best uten utstyr og når jeg har pissa.. eller vis bensin bilen min tauer dem..
det er hærlig å kjøre seks sylindra valdra med 189hk diesel å den orker 6okm/t tørr men med dumper henger med 8 tonner og 26 gir senere gjør den 50 i nedoverbakke..
bunndraget er enormt ja.. beste akselasjonen jeg har opplevd er volvo fh 16 720. 0-80 på 24 sek.. det er rått til å være 15 tonn egenvekt.. men et kjempe gjesp til å være 720hk og 1600 nm..
bensin gutten min.. det er fremtida det.. sammen med elbil å hydrogen...