TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Emil_L's SW20 GTI! "Project perfection" Im back!

  • Bil-, motor- og stereoprosjekter.
Bil-, motor- og stereoprosjekter.
 #432710  av Emil_L
 
Da venter man på lønn så blir det kjøpt delebil!
Hvorvidt jeg vet om jeg beholder det nye karroseriet, er ukjent, kanskje det blir banebil også :)
 #432902  av Emil_L
 
Hmm, fikk en litt våt drøm om MR2 driftebil. Men MR driftebil er vel et helvette mtp vekta bak, hvil jo ha myre mer grep, som igjen vil si jeg trenger mer hk for å få rumpa ut, og da er vel V6 swap og bygge turbo veien for hk og nm? Eller, ville det ha vært mulig å kappe ut alt i fronten, å plumbe nedi en 2jz (toyota patriot da vel! :) )? OM dette hadde vært mulig, vil jeg vel være nødt til å ha forstilling fra en supra e.l som tåler vekta? Alt dette er bare noe som har spunnet rundt i hode på meg, så ikke bli hissig som folk ble litt på mr2.com når jeg så gjennom der med engang det var snakk om 2jz og Mr2 i samme setning :P
 #432906  av ArildM
 
Min ærlige mening: MR2 som driftebil er mulig, men ikke noe populært valg. Hadde det vært en god driftebil hadde folk i Japan brukt den til det for lenge sia.
Å bygge om MR2 til FR layout er nok mulig, men det vil medføre å bygge om hele bilen. Skal du ha en 2JZ inni den vil det bli hinsides mye jobb. Enten må du forlenge den, eller så må du regne med å ha halve motoren i kupeen. Har aldri sett en MR2 med frontmontert motor, og det er nok en grunn til det. Kanskje en liten og kompakt motor feks en Rotary, eller 4cyl motor kunne ha gått, men jeg ser ikke poenget. :)

Det er rett og slett enklere å ta et hvilket som helst annet chassi å sette inn 2JZ motor enn en MR2 :wink:
 #432907  av Emil_L
 
Har jo alltids folk som bar båre 6. og 5. cyl inne i cupeen, dog de har mer plass bakover i bilen enn det vi har :P
Vankelmotor hadde jo vært satans tøft det også, men vitnet flere som har problemer med lyd (alle husker vel madmike i 2012 og 13? :P samt fler jeg kjenner) Må nesten ha 4rotors for i det hele tatt få litt moment. samt bygge om til elektrisk styrk, og ikke vakumstyrt, for at man ikke skal skjære ALT for fort :P
 #432914  av Mr2mr2
 
En som holder til litt utenfor byen her holder på med drifting, og bruker toyota.

Han skulle bygge driftebil av en AW11 (den jeg kjøpte som delebil).....han fant ut ganske kjapt at det ikke ville funke, så solgte bilen til meg :)
 #432956  av ArildM
 

3/4 chassis car, noe som jeg kan finne ut til å være en ramme med Mr2 skall utenpå :lol: :mrgreen:
Men for all del, do it! :mrgreen:
 #432988  av Emil_L
 
NÃ¥ kan jo japser drifte hva som helst da :P

Hah, der jeg kan se for meg en MR2 er perfekt å drift, må vært på vått føre, få litt vekt på bakhjule slik at man har mer grep, derav mer fart.
 #432991  av ArildM
 
Problemet er jo at det er mye vekt bak, og at vektoverføringen derfor blir høy når man får kontra :) Er vel derfor MR2 ikke er særskilt populær som driftebil :wink:
 #432994  av 3rlend
 
ArildM skrev:Problemet er jo at det er mye vekt bak, og at vektoverføringen derfor blir høy når man får kontra :) Er vel derfor MR2 ikke er særskilt populær som driftebil :wink:
Hahaha det fikk min bror sterkt erfare når han prøvde mr2 min på acr nå i sommer :mrgreen:
Skal få lagt opp film :D
 #433377  av Emil_L
 
Da var de siste kronene komt fra selger, og han er nå ute av verden for min del!
Delebil blir kjøpt og henta i neste uke engang, så da er prosjektet endelig igang!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11