Jeg må nok prøve den innsugs rensen når jeg får bilen på veien igjen.
Har fått ferdig røyr og slanger til ic, ligger klar til montering. Gasspjellet er flyttet og EGR er fjernet å blokkert. Måtte og åpne ledningsnettet å forlenge en ledning til gasspjellet. Fikk 2 forskjellige shortshift kit i posten, et som er festa under girspaken og et som står på girkassen. Det følgte med en brakket som trenger å bli sveist om litt for å fungere som det skal.
Yaris er en LITEN bil! Har måtte kappe litt av feste til dynamo og splitte og flytte ledningsnettet for å få plass til slanger fra ic til gasspjell. Har banket mye rundt ic for å få plass til den. Luftfilterboksen må løftes for å få grei klaring til slanger fra turbo til ic. Må blende eine utttaket på radiatoren, og flytte ekspansjonstanken.
Det som mangler nå er å finne en løysning ekspansjons tanken og sveise å montere brakketen til shortshiften.
Fikk stabstaget i posten i går, tenkte å ta det med ned til deg når vi prøver å bytte hjernen? Såklart skal du få ta en prøve tur

Braketten som følgte med shortshiften. Flytter eine kabelen til rett plass, men den andre for langt bak.

Kappet og klar til sveising.

Wire flytteren på girkassen.

Gasspjell adapter.

Gassspjell og blindplate til EGR montert.

EGR