TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Thomas sin MR2 SW20 - BlackBird

  • Skryt, prat og kommentarer.
Skryt, prat og kommentarer.
 #446398  av GhostRider88
 
Meget beroliggende :) takk!

Søkt en del rundt dette om det er mulig å bruke mekanisk speedometer på en LSD med elektrisk speedometer. Er en ganske uoversiktlig jungel av ulike innlegg på diverse forum, men har klart å filtrere ut noe vettugt. Noen sier at det går ved å bytte ut den elektriske speedometersensoren med den mekaniske, for slik å kunne bruke LSD girkassen med mekanisk speedometer.

Mer konkret blir beskrevet i denne guiden: http://www.midshiprunabout.org/mk2/guid ... eams-swap/
Tacho signal/speedo signal.

Two ways to go about this. If you have a gen 2+ car, use the electric speedo signal from your existing gearbox.
If you have a gen 1, you can either use the cable, or convert it to electric. No problems either way! I’m using a cable, and the ECU still gets the speedo signal.. As I’ve still got the 180ish KPH speed cut in place.

For the tacho signal, you can either get a rev counter mechanism from a 1997+ toyota that has the same rev counter scale, or alternatively, get a tacho signal adaptor, to make your existing tacho work.

Basically, the problem is that the beams engine runs coil pack ignition, and the gen 2 or 3 3SGE or 5SFE doesnt.
So the ‘old’ signal runs at 20 volts or so, as it comes straight from the distributor.
The ‘new’ signal runs at either 5 volts or 12 volts, as it comes straight from the ECU or coils.


SÃ¥ kanskje det er mulig likevell? Men det er jo mulig det her er snakk om den orginale girkassen og ikke LSD...

Blir uansett å snakke om dette med David i slutten av denne uken :) Dumt å ikke bytte til LSD når jeg først kan få muligheten til det.
 #446400  av magnesmurf
 
Virker lettere å bare bytte speedometer isteden.
Siden du da slippper styret med at turtelleren ikke virker uten omformer.

Det du har funnet frem ser ut til å stemme. Men uansett om du bytter til mekanisk kobling i girkassa (som er vesentlige dårligere og mindre holdbar enn elektrisk), vil fortsatt ikke turteller virke.
Derfor lønner det seg nok å flytte over hele ledningsnettet og ta speedometer fra japansk bil.
Noe jeg regner med at David vil være enig i, siden du allerede har alle disse delene hvis du kjøper rearcut.
 #446617  av magnesmurf
 
Handler du på ebay har du jo gode gode garanti ordninger gjennom paypal.
men for all del, bruk tid på å finne riktig motor og riktig selger.
 #446992  av lasse
 
På E153 kassene (MR2 turbo) er det bare å bytte giveren i kassa fra elektronisk til den mekaniske som er fra tidligere kasser, kan aldri tenke meg at det er annerledes på S54 kassa, og det er jo uendelig mye lettere enn å montere LSD i din eksisterende kasse, for ikke å snakke om helt gratis!
Men om du vil beholde din originale kasse, så kjøper jeg gjerne LSD kassa om du ikke vil ha gull og grønne skoger for den...
 #446996  av lasse
 
Ta mekanisk driver fra din girkasse og sette den i ny girkasse = gratis!
Driveren sitter med en eller to bolter på utsiden av kassa, så det er en superenkel fiks :wink:
 #449497  av magnesmurf
 
hvis du virkelig ønsker beams motor, så lar det seg gjøre å bestille de delene som skiller motoren i mr2 og celica.
Det finnes et eget forum for beams eiere på nettet, der står delelisten som trengs til mr2.
Aner ikke hva det vil koste, men det er et alternativ.

Du får si fra når du ønsker en runde med shining av lakken :wink:
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 102