TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • brekke virker ikke som det skall

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #72551  av eivind86
 
heisann

eg har et lite problem me brekke på celicaen min for tiå... trodde det skulle bli bra etter at jeg byttet bremse skiver og klosser men neida d jore det ikke.

probleme er at brekke ikke virker før jeg drar det til det øverste hakke, men da smeller det inn og låser hjulene.
brekke jekk ikke på skivene men på egne trommler på innsiden av skivene.

håper noen har forslag til hva som er galt. :?

 #72554  av Tor
 
Da strammer du wieren, enkelt og greit :)

 #72556  av eivind86
 
ok eg vett eg ikke har peiling men, kor strame eg wireen henne? :oops:

toyota ska ha 500 for å jør det vertfall:P
 #72560  av Soppen
 
Du skal ikke stramme på wire det skal justeres på begge hjulene det er et inpeksjons hull i skivene bak det det er en skru duppe dings du skal justere skruen til hjulet ikke kan dreies deretter ta det 3 hakk tilbake igjen slik at hjulet løsner. Tips sjekk også bremse båndene til håndbrems kan hende de har tatt skade av bremseskive skift. de er ikke dyre å kjøpe bare litt kjipe å skifte. lykke til
Vedlegg
Bilde(71).jpg
Bilde(71).jpg (4.33 kiB) Vist 1304 ganger

 #72563  av Tor
 
Det soppen snakker om er vel den eneste måten og justere brekket på da? Når du justerer slik som soppen beskrev strammes wieren. Funka iallefall slik på min X Bluebird.

 #72573  av eivind86
 
hmm.....
va ude å tog av hjule nå for å sjekke, men jeg fant ingen skru duppedings bak det hullet, fant 2 dingser (ein på kver sia) med ein liten fjær inni, men når jeg prøvde å skru på disse me et stjerne jern sjedde det ingenting....

e d mye eg må skru på di? skrudde nogen omdreininger men ingenting sjedde

 #72578  av GT4 CS
 
Nederst mellom bremsebåndene til handbrekket skal det sitte en "stang" Denne sitter det et hjul på. Bare og skru på denne. Hvordan bil har du da?? Mulig du skrev det over her, men husker ikke hehe

 #72579  av Tor
 
Han har en Celica.

 #72620  av Gjertsen
 
brekket på carlosen min er dårlig.
noen av dere som har stramma på en slik før?
er litt kjipt når man drar opp brekket også når du slepper bremsa så ruller den sakte. hehe skjedd meg 2 ganger. godt jeg satt inni bilen.

 #72916  av GT4 CS
 
Om du tar av dekket bak så ser du en gummipropp i navdelen av skiva. Denne skal stå rett ned og da pirker du ut gummiproppen. Om du stikker en skrutrekker type flat ¨litt skrått ned og inn finner du justeringshjulet. Husker ikke helt i farta vilken vei du skrur, men mener det var og skru nedover på venstre side for og stramme. Om du strammer til du ikke klarer røre mer på skiva og deretter skrur det 8 "klikk" tilbake skal det være riktig justert. Må gjøres på begge sider for og få det perfekt.

 #72952  av eivind86
 
ok får prøve igjen då :?
takk for al hjelp :P