TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Tanker rundt justerbarestøtdempere...

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #76285  av Arne rebel
 
Har liggende gule koni til sw20en, så tanken var å kanskje bruke de på aw11en. Så her kommer tanken inn, de som har koni setter dem på 3 eller 4(?) slik at rebound og compression blir passe "hard", men aw11en er jo lettere slik at visst jeg ligger på 1 eller 2 vil vel de fungere slik som gule koni som er laget til aw11en som er innstilt på 3 eller 4 ? Eneste fysiske forskjellen er tykkelsen på huset og nåla....Kommer uansett til å prøve, men tenkte om noen har prøvd noe slikt før eller har noen tanker om det deler de med meg.... :oops:
Bruker sw20 fjærben med aw11 fjærer.
 #76385  av Morten
 
Arne rebel skrev:Bruker sw20 fjærben med aw11 fjærer.
Hva er grunnen til at du ikke vil bruke sw20 fjærene også når du først er igang? Høyden? Om de er litt stivere burde jo det være et pluss for deg som liker å ligge bredt... :wink:

 #76494  av Arne rebel
 
Morten: Fjærene foran er for store i forhold til støtdempertårnet på aw11en og sw20 har fire bolter på toppen. Men bak er det plass, så der skal jeg eksprimentere litt.