TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Orginale støtdempere. Hvilket merke er best??

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #79754  av GT_rider
 
Ja, som overskriften sier, så lurer jeg på om det er noen merker jeg bør styre unna.
Står Monroe sensotrack på den nå. Er det noe å kjøpe igjen?
Oppdaga i natt at det var på tide å skifte dempere bak. Bare en som har tatt kveld, men har blitt råda til å bytte begge samtidig.

 #79771  av tojo
 
Skal du kjøre "orginaldempere" så er KYB og Monroe ok dempere,du kan også kjøpe orginale hos Toyota(er etter all sansynlighet KYB).
Bytt begge 2 bak ja,er en stor fordel det!
Har du litt ekstra penger å legge i demperkjøpet er jo gul Koni og KYB AGX et godt alternativ(men da må du kjøpe alle 4).

 #79811  av GT_rider
 
Kjører "orginaldemper bak også. Vurderte å senke den, men fant ut at det ikke var så lurt nå om vineren.

Legger ikke så mye penger i demperkjøpet. Synes bilen er god nok å kjøre i original stand. Blir nok bedre nå når jeg får byttet demperene bak.
Blir nok monroe. Ser hva de har hos Toyota.

 #81110  av blixern
 
Kjøp koni foran, (MÅ ikke være Gule,men en fordel:) )
Monroe er helt greie dempere, men av erfaring er ikke Monroe sine gas dempere så veldig bra på senka biler, da heller Monroe olje dempere.
KYB er å greit.

Kjøpte Toyota orginal bak til min og Monroe foran.
Koni Sport hadde vært nå....

 #81114  av GT_rider
 
Endte opp med gassdempere fra sachs sin sporttouring serie.

 #81115  av blixern
 
Ikke dumt det :)

Kjøpt hos Hellanor ? Pris da?

 #81116  av cancan
 
Kjøp ikke sensatrack dempere om du skal senke den, da dette er en progresiv demper som er mykere i toppen for så å bli hardere jo lenger
ned den jobber..

senkes bilen vil demperen gå og jobbe der den er hardere og dette vil ta knekken på demperene ganske fort..

Mvh Ole Kristian

 #81139  av GT_rider
 
blixern skrev:Ikke dumt det :)

Kjøpt hos Hellanor ? Pris da?
Kjøpt hos hellanor ja. betalte 937,50,- inkl mva pr demper. Om det er listepris hos hellanor vet jeg ikke, siden jeg kjøper alt gjennom en kompis av min far som jobber hos Ford. Han tar ikke noe provisjon på den prisen de får delene inn til når jeg handler. Praktisk. Får som regel alt samme dag som jeg bestiller, siden de har bil som kommer på døra hver dag.