TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • mr2-turbo

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #89791  av orjano
 
Hei alle lykkelige mr2 eiere :D

Har en 91`turbo mr2.

Jeg har et par spørsmål til dere som vet.

Hvordan koble tåkelys til parklys uten å måtte bruke vippelyktene?

Finnes det en plugg man kan koble rett i en iso-plugg når man bytter cd-spiller? (har lest på forumet at det kan være problematisk å klippe av den originale pluggen)

Mr2`min er rullet ca. 120 000 km, helt strøken, mørkeblå metallic. Hvilken pris kan man få for den? Må selge grunnet omskolering :cry:


Tusen takk for svar 8)

 #89795  av sexten
 
Ha tåkelys og parklys på samtidig mener du? Regner med du har merket at du har to knapper omtrent ved ditt venstre kne. En knapp for tåkelys fremme og en for tåkelys bak :)

Finnes ingen sånn ISO-plugg til dette anlegget nei, siden (unnskyld språkbruken) det er et helvetes virrvarr med kabler der inni, hvor jeg ikke vet hva halvparten av de gjør :lol:
Men.. Det går signalkabler fra cd-spilleren til den originale forsterkeren din, og det er derfor det ikke går an å bruke slike vanlige ISO-overganger (correct me if I'm wrong).

The Doctor her på forumet fikk vel 120'000.- for sin tror jeg?

 #89797  av Fredrik
 
Bør ikke væra umulig å få 120.000,-..

Men nå er det jo ikke akkurat retta tia for å selge en slik bil da ;)

 #89832  av MR2turbo
 
Du har sikkert en cd spiller med ekstern forsterker.. det ser sånn ut på koblingsskjema:
Bilde
Går an å koble rundt dette... men jeg valgte å bruke strøm, styring ACC, antenne remote og amp remote på det og så trakk jeg nye ledninger til høyttalerne i dørene.

Har du bilde av spillern/kontaktene så er det lettere å si hva du har.

Tror du bør få nærmere 150k om du skal selge. men alt avhenger av hvilken stand den er i ... skiller mye på prisen der.

 #89840  av Christian
 
The Doctor hadde vel rattet på feil side, hadde han ikke? Regn med 140-150K du, om den er i god stand og har rattet der det skal være :)

 #89867  av mr.two
 
Christian skrev:The Doctor hadde vel rattet på feil side, hadde han ikke? Regn med 140-150K du, om den er i god stand og har rattet der det skal være :)
Nei, han hadde rattet på riktig side :)