TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Lufttrykk i dekkene, og Ã¥ssen luftfilter bør velges?

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica

 #95807  av 2fastgt4
 
hei Paulsen.
jeg har 235/40-17 på min om sommeren.sporer ikke så mye.
pleier å ha rett i underkant av 40 i trykk(GT4) til vanlig kjøring,har vert nede i 32 på bane.
kjør litt aktivt med bilen i svingene og prøv den samme strekningen flere ganger med forkjellig luftrykk.


jeg brukte ett hks filter på min før. regner med att det er samme "adapter" som på din.utrolig kul lyd i det filteret.
mener å huske kittet kom på 2700 kr.

 #95899  av Paulsen86
 
2fastgt4 skrev:hei Paulsen.
jeg har 235/40-17 på min om sommeren.sporer ikke så mye.
pleier å ha rett i underkant av 40 i trykk(GT4) til vanlig kjøring,har vert nede i 32 på bane.
kjør litt aktivt med bilen i svingene og prøv den samme strekningen flere ganger med forkjellig luftrykk.
ok.. en annen har anbefalt meg rundt 32 også.. så får vel prøve litt rundt der. takk!!

 #95904  av Soppen
 
Så vidt jeg vet skal det være mye høyere trykk i et lavprofil dekk enn orginale dimensjoner. jeg personlig kjører 18" 225.35.18 og kjører med 45 pund i alle dekk har hørt noen kjører med 50.

 #95962  av Paulsen86
 
oi..
nå begynner det å bli vanskelig her, mellom 32-50 psi! hehe...

 #97295  av Paulsen86
 
http://www.streetdesign.no/?go=vis&prod=5125

tror jeg går for dette filteret.. bra saker eller bare dritt??
lyd og sånn? er ikke hypp på no harry grom lyd liksom...
men en skikkelig go lyd :)

her skal visst alt følge med, bare å koble fra det gamle og montere på dette. ikke no stress med adapter og braketter osv..
høres jo ganske ideelt ut, ettersom har hørt at det er litt stress på å få laget adapter osv til de andre filterne.. har jeg i hvertfall forstått på svarene jeg har fått her..
så får håper dette glir rett inn :) hehe

mvh Kristian

 #97329  av CelicaTurbo
 
Annerkjent merke det der, eneste du skal være klar over er at filteret må jevnlig vaskes og oljes inn med en spesiell renseolje (koster ikke allverden), og veldig mange oljer filteret alt for mye inn. På din bil skader ikke det så mye men det er nå kjekt å være klar over. Filtermatten skal bare ha en oljefilm over seg, ikke være gjennomtrukket :) Ellers er det nok greiest å bestille et slikt komplett kit ja :)

 #97341  av celicapower
 
du skal ha 35 psi på di to dekkene som ikke bilen drar på og 45 psi på di 2 dekkene bilen drar på

 #97468  av Paulsen86
 
ok, takk for det!!


da går jeg nok for det settet!

Holla :)