Toyota hadde ATF på kassene i 90 og 91, men gikk over til GL3/4 på 92+ kassene uten å gjøre interne endringer i kassa, bortsett fra sterkere synkringer på turbo utgaven.
En 75W-90 GL4 olje passer utmerket i kassa di, som for eksempel Redline MT90 (Den er SAE 75W-90 GL4). Det er en slik über olje som koster litt ekstra, men til gjengjeld så får du raskere girskift og en mer behagelig kasse. Siden MT90'n er rimelig smooth, stjeler den jo ikke så mye effekt i drivverket som gugga Toyota heller på. Kan ikke si jeg merket noe særlig forskjell på effekten, men mulig det er målbart
Har brukt Redline MT90 hele denne sesongen, og kan trygt anbefale den. Etter 3000km ca merket jeg at girskiftene ble merkbart mykere/raskere. I begynnelsen var det ganske likt.
Vet du ikke når olja blei bytta sist, så er det jo bare å bytte. Kassa trenger 2,6 liter, så du må kjøpe 3L. Mekonomen forhandler forresten Redline, hvis du velger den
Her er forresten en meget informativ side
