TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • ENDA flere problemer etter motoroverhaling!?

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #179431  av oleb
 
Skriver denne tråden vegne av j.larssen som nettopp har fått overhalt sin 3s-ge. (han har ikke tilgang til internett).

En haug med varsellamper begynner å lyse ved kjøring:
- den gule oljelampa
- "motor med vifte foran"-lampa
- batterilampa
- varsellampe (runding med et utropstegn i).


HJELP!?

Alt virker ok, men skjønner ikke disse lysene?

 #179434  av oleb
 
Hadde vært flott med svar på dette raskt, da vi skal på ACR med denne bilen i morgen! :shock:

 #179447  av BrennaRacing
 
Etter det jeg har lest på forumet før så høres dette litt ut som om dynamoen er dårlig..Da pleier hvertfall masse lamper å begynne å lyse

 #179450  av Larsen
 
Hørtes ut som dynamoen ja. Sjekk at alt er koblet til.

 #179453  av kake
 
Lyste varsellampene før dere overhalte motoren da ? Hvis ikke så er det sikkert noe dårlig kontakt et sted ? Har dere lest av feilkoder ?

 #179481  av oleb
 
Streifet innom tanken på at det var dynamoen som er dårlig, men det virker så snodig siden det kom rett etter overhalingen.

Han har jo hatt problemer med at den gule oljelampa har begynt å lyse like etter overhalingen, men nå har jo hele instrumentpanelet blitt en diskosal.

 #179482  av oleb
 
Har ikke lest av feilkoder, hvordan gjør vi dette? Detaljert framgangsmåte hadde vært flott!

 #179484  av MR2WideBody
 
sett i en ledningstump, binders egentlig hva som helst som leder strøm og er tynt nok til å gå inn i pinnene på Diagnoseboksen bak ved motoren..
Hvis du står bak bilen, så er det den som er rett ved siden av låsen til motorluka, til høyre. Lite grått lokk det står diagnose på.
Sett ledningen, eller bindersen mellom TE1 og E1. Så setter du deg inn i bilen og vrir på tenninga til lampene kommer på. Da vil du kanskje se at motorlampa blinker i dashbordet. Og så kan du bare telle, 2 blink og så 5 blink er feilkode 25 f.eks.

 #179487  av oleb
 
MR2WideBody skrev:sett i en ledningstump, binders egentlig hva som helst som leder strøm og er tynt nok til å gå inn i pinnene på Diagnoseboksen bak ved motoren..
Hvis du står bak bilen, så er det den som er rett ved siden av låsen til motorluka, til høyre. Lite grått lokk det står diagnose på.
Sett ledningen, eller bindersen mellom TE1 og E1. Så setter du deg inn i bilen og vrir på tenninga til lampene kommer på. Da vil du kanskje se at motorlampa blinker i dashbordet. Og så kan du bare telle, 2 blink og så 5 blink er feilkode 25 f.eks.
Takker for den! :) Da skal vi prøve en diagnosetest!

 #179541  av oleb
 
Fikk feilkode 31.
Oversikten på mr2-tech viser kun for 3s-gte, er det det samme som for 3s-ge?

Dynamoen var full av olje/møkk, og det virker som at bilen begynner å gå tom for strøm.

Dynamoen som er gåen? Eller er det som mr2-tech sier med et eller annet om VC signal og noe med E2..

 #179550  av Larsen
 
sjekk om vakum sensoren er tilkoblet. Den skal være koblet elektrisk mot motorstyringen og med vakumslange til manifolden

 #179552  av Larsen
 
og her er vakum sensoren
Vedlegg
vakum-sensor.jpg
vakum-sensor.jpg (58.83 kiB) Vist 739 ganger

 #179568  av j.larssen
 
Larsen skrev:sjekk om vakum sensoren er tilkoblet. Den skal være koblet elektrisk mot motorstyringen og med vakumslange til manifolden
Skal sjekke det. :wink: Vet noen hva annet det eventuelt kan være? Nå skal det sies at når jeg kjørte til "verkstedet" igår forsvant varsel lampene plutselig. :shock: Muligens dårlig kontakt ett sted?