TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • ny motor.

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #200586  av mr2cato
 
Jeg skal bytte til turbomotor pga rådebank.

Lurte på hvilket firma som er best og kjøpe av?
Tror gjerne jeg vil kjøpe fra firma da du har bedre garanti
og muligheter vis motoren ikke skulle være i den stand som opgitt.
(har hørt litt om motorimport.dk)

Vis det er noen som har noen tips eller anbefalingener så hadde jeg
hvert veldig takknemlig. (vurderer privat også)

Jeg har prøvd å finne ut med avgifter, men det er så mye opp og ned.
Er det ikke slik at hvis bilen er eldre enn 10år (1996) , kan du bare kjøre inn til biltilsynet og få bilen godkjent uten og betale avgifter?

 #200626  av jumbo
 
http://www.ts-ogn.no/phpBB2/search.php


Motorimport.dk kan anbefales, har hørt kun gode erfaringer derfra. Man har selvsagt ingen garantier for tilstanden motoren har, men tror dette er så trygt og skikkelig det kan bli egentlig når man skal kjøpe en 10+ år gammel motor man ikke vet mye om fra før.

Ved ombygging av bil som allerede er importert til landet regnes bruksfradrag kun fra førstegangs registrert i Norge = grisedyrt. Ved import får du bruksfradrag for samtlige år siden bilen ble første gang registrert i landet du importerer FRA, ergo langt rimeligere.

Ellers for beregning av avgift ved ombygging her i Norge, se her: http://www.toll.no/templates_TAD/Change ... anguage=NO

 #200642  av CelicaTurbo
 
ellers ble dette annonsert for noen dager siden men leveringstiden er jo en stund, prisen er bra: http://www.ts-ogn.no/phpBB2/viewtopic.php?t=18549


det er mulig at motorimport.dk har noe på lager og kan levere kjappere, og hør eventuellt med brukerne MR2turbo og Toyparts her på forumet, dem kan også skaffe motorer..

 #200647  av mr2cato
 
shit. ja bilen min ble importert i 2003, så rekner vel med det blir fort dyrt da.
hmm.

Hadde tenkt å ta en telefon til markus (mr2turbo) uansett ansående godkjenning. Men vis det er så spinndyrt spørs det om det blir godkjenning på meg!

må få sjekket det nærmere total pris etc.

noen andre plasser som har bra motorer?

 #200659  av sethro
 
Kjøpte motor fra Egon. motorimport.dk . Ikke noe problem..
Han tester alle moterene før de selges.
Den jeg kjøpte av han, er jeg kjempe fornøyd med!

Men på lappen står det at motoren er til konkuranse og det er ingen garanti det på.


http://www.zeth-racing.com

 #200670  av tojo
 
mr2cato skrev:shit. ja bilen min ble importert i 2003, så rekner vel med det blir fort dyrt da.
hmm.

Hadde tenkt å ta en telefon til markus (mr2turbo) uansett ansående godkjenning. Men vis det er så spinndyrt spørs det om det blir godkjenning på meg!

må få sjekket det nærmere total pris etc.

noen andre plasser som har bra motorer?
Andre plasser du kan skaffe motor(evnt rearcut) se litt nedi denne tråden :wink: http://www.ts-ogn.no/phpBB2/viewtopic.php?t=13663

 #200706  av SuperZite
 
Jeg kjøpte min rear cut fra egon, ikke noe probelm og som Sethro sier han tester motor før han selger dem vidre, veldig hyggelig og lett å gjøre handel med.

 #200765  av jumbo
 
Hvor mange dansker som ikke er hyggelig har du noen gang møtt? :mrgreen:

Om alle folk var som dansker generelt hadde verden vært en rimelig mer trivelig plass

 #201041  av mr2cato
 
hehe forsåvidt er det ytters få! :wink:

Noen som vet ca. fraktkostnader til norge fra motorimport.dk ?
Etter som jeg forstod det var det flere som hadde benyttet seg av Egons tjenester... :lol:

 #201045  av Biggen
 
Jeg betalte 4000 i frakt for mitt klipp i fra Danmark (Egon) og hjem på døra mi i Oslo. Brukte DFDS. Men da MÅ du betale moms på klippet, noe de tilrettelegger for deg. Da betaler du frakt + mons før du får utlevert godsakene...... :D
Det tok 3 eller 4 dager før klippet var på døra i mitt tilfelle.

 #201066  av MR2turbo
 
jeg kan hjelpe deg med å skaffe mr2 bakpart fra egon og, så om du lurer på å kjøpe direkte fra hen evt. at jeg selger det til deg ferdig importert til norge, kan du ringe så kan jeg gi deg litt info.
tlf 97024101
:)