TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • montering av downpipe

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt Celica
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt Celica
 #244733  av vichan
 
Driver å bytter downpipen på GT4 st185. jeg har tatt av alle munterene både ved turboen og der den går til ekosen. probleme er at jeg ikke får av dp nede ved eksosen. er det noen som har noen smarte triks.

 #244736  av 4A-GE
 
massse masssssssssssssssssssse WD-40

Hvis ikke det hjelper, få varmet opp mutteren til rusten sprekker av. Evt til den utvider seg nok til å kunne skrus av.

Ikke bruk ren rå makt. da knekker den.

 #244738  av vichan
 
har fått av mutterene men får ikke dratt av dp siden jeg ikke får av boltene

 #244742  av vichan
 
fant et nytt feste som jeg ikke hadde tatt av men må man dele katen i to for å ta av hele dp.

 #244956  av wickeddark
 
Du må ha ut de to eller tre innerste pinboltene som går inn på turboen.
Som du sikkert ser så stanger den mot noe gods på v siden. Jeg klarte ikke å få av mine så jeg tok av hele turboen som beskrevet i online bgb. Mye mer jobb, men da fikk jeg hvertfall bytta ut de rustne gamle pinboltene.

 #244960  av vichan
 
tok du av hele turboen med manifolden på eller tok du kun av turboen

 #245167  av Biggen
 
Det enkleste er å ta av hele manifolden. Orginal er det mye ting i veien, og en ender opp med å bruke mye mer tid på å knote det til enn å bare skru av manifolden med en gang.

 #245285  av wickeddark
 
Tok av Turboen først så manifold.
Var utrolig vrient å få av oljerør og støttesaken som sitter i turboen og blokka.