TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • BRS Supran - 2004 Setup

  • SpørsmÃ¥l, rÃ¥d og tips om bilstereo
Spørsmål, råd og tips om bilstereo
 #32850  av @lpher
 
Da begynner jeg å skimte konturene av hva som skal inn i bilen i løpet av de neste månedene av stereoutstyr :-)

...og jeg vil derfor høre folks mening om dette oppsettet ;-)

@lpher


#1 - Headunit:
Clarion DXZ948 eller Clarion DXR9255

Enkelt valg egentlig....til mitt behov var det bare Alpine og Clarion, av de merkene jeg vurderte, som har det jeg vil ha, og da vant Clarion DXZ948 hands down på blant annet pris og design...DXZ9255 ville vært en drøm å hatt i bilen...så vi får se om den kommer til norge...så kanskje det blir en slik en istedet...we'll let fate decide this one :D
Vedlegg
drz9255_l.jpg
drz9255_l.jpg (17.01 kiB) Vist 4462 ganger
DXZ948RMP-Eu_01.gif
DXZ948RMP-Eu_01.gif (40.43 kiB) Vist 4462 ganger
Sist redigert av @lpher den 18 mar 2004 23:19, redigert 1 gang totalt.

 #32854  av @lpher
 
#2 - Frontsett:

Her blir det nok til at jeg velger arvtagerne til det frontsettet jeg har i dag....nemlig Rockford Fosgate's Fanatic serie...som snart kommer i helt ny utgave...med navnet 'Type RF' Men denne gangen vil det bli montert ett 5,25" komponentsett i de originale kassene, da den gamle løsningen med 6,5" sett som brukte døra som kasse ikke funket like bra som jeg hadde håpet :)


#3 - Rearfill:
Her blir 6,5" versjonen av ovenfornevnte sett montert....vurderte lenge å kjøre kun frontsett...men jeg trenger litt mere lyd i de tilfellene det skal demonstreres lyd med taket av...fks på div utsillinger :-)


...og jeg trenger vil ikke nevne at det er stealth-montering som er hovedmålet? ....best mulig lyd uten at det synes :-)
Vedlegg
x152s.jpg
x152s.jpg (11.38 kiB) Vist 4455 ganger

 #32855  av @lpher
 
#4 - Sub:

Regner jeg med at jeg går for en stk. 12" istedet for to 10" slik jeg har idag, som også betyr at jeg må bygge om kassen ganske drastisk :-)

...denne subben er arvtageren til HX2 Punch...som er min favoritt med en fot i begge leire når det kommer til å spille pent og/eller høyt... ikke mange subber som klarer å levere begge deler like overbevisende :-)
Vedlegg
t110d2.jpg
t110d2.jpg (11.72 kiB) Vist 4454 ganger

 #32856  av @lpher
 
#5 - Sub Amp:

Rockford Fosgate Power T10001bd til å drive 12" subben.

#6 - front/rear Amp:

Rockford Fosgate Power T15004 eller Power T8004 til å drive front og bakhøytalerne...vi får se hva vi får fysisk plass til :-)
Vedlegg
NB! Denne er ikke avbildet i korrekt størrelse!
NB! Denne er ikke avbildet i korrekt størrelse!
power_t20001bd.jpg (8.07 kiB) Vist 4449 ganger
Sist redigert av @lpher den 13 feb 2004 22:30, redigert 1 gang totalt.

 #32857  av @lpher
 
#6 - LCD-screen:

Nytt av året....er at det ser ut til at jeg endelig har funnet en måte å få plass til DVD+skjerm uten at det ødelegger totalinntrykket av dashen/interiøret....ved hjelp av to stk. 7" skjermer innebygd i solskjermene! :D

#7 - DVD:

Her har jeg ikke funnet noe som er diskret nok...men jeg ser for meg noe slikt som denne...montert under headuniten....kjekt med dobbel-DIN :-)
Vedlegg
PLDVD150.jpg
PLDVD150.jpg (13.08 kiB) Vist 4450 ganger
PLVS720.jpg
PLVS720.jpg (14.82 kiB) Vist 4450 ganger

 #32868  av CelicaTurbo
 
skjerm i solskyggene ja? genialt :)

 #32877  av @lpher
 
CelicaTurbo skrev:skjerm i solskyggene ja? genialt :)
Me thinks so ihvertfall :-) Er liksom ikke så manga andre plasser som er aktuelle....de fleste mkIV jeg har sett med skjerm har hatt in-dash løsning (motorisert skjerm i spillern) eller skjerm montert oppe på dashbordet..noe som jeg personlig ikke synes ser spesielt bra ut :-)

Mener å ha sett bilder av en mkIV med 5,5" i solskjermene en gang for lenge sia....men finner ingenting nå når jeg virkelig vil finne den! :-)


@lpher

 #32892  av chris
 
Problemet er at solskjermene blir ganske tykke da. I hvert fall de jeg har sett. Har selv sansen for indash, da også bestemmer man selv når skjermen skal synes.

Min ærlige mening om den nederste spilleren du har bilde av der er at den er stygg som fy. ;) Den øverste er jo fet da. Spesiell og kul.

Hva skal du gjøre med HX2'ene du har da? ;)

 #32916  av @lpher
 
chris skrev: Problemet er at solskjermene blir ganske tykke da. I hvert fall de jeg har sett.
Er egentlig det som har vært ankepunktet til meg også...men de jeg har bestilt nå er av den smalere sorten...så vi får se ssen det blir :-)
chris skrev:
Har selv sansen for indash, da også bestemmer man selv når skjermen skal synes.
Tenkte på det først...men indash blir for dumt i en mkIV...da dashen er vinklet slik at ikke passasjeren ser hva som er på skjermen i det hele tatt :-)
chris skrev:
Min ærlige mening om den nederste spilleren du har bilde av der er at den er stygg som fy. ;)
LOL :-) I see your point...men OM den kommer til norge så skal du få se at den ser endel anderledes ut i real life ;-)
chris skrev:
Den øverste er jo fet da. Spesiell og kul.
Joda...og om ikke værstingen kommer til norge...så blir det vel en slik en på meg i løpet av februar/mars tenker jeg :-)
chris skrev:
Hva skal du gjøre med HX2'ene du har da? ;)
Tja si det? ....de må vel destrueres tenker jeg?! ....eller skal de selges dritbillig til kjentfolk? ...hmmm...all these choices ;-)

@lpher

 #32924  av XtremeGatebilKlubb
 
Skuffende at jeg ikke ser at du velger alpine... :)hehe...
Men det virker som det skal bli bra dette her

 #32946  av @lpher
 
XtremeGatebilKlubb skrev:Skuffende at jeg ikke ser at du velger alpine... :)hehe...
Men det virker som det skal bli bra dette her
LOL...takker...joda det skal da bli lyd selvom ikke noen av Alpines produkter er involvert :-)

@lpher

 #33021  av chris
 
@lpher skrev: Tenkte på det først...men indash blir for dumt i en mkIV...da dashen er vinklet slik at ikke passasjeren ser hva som er på skjermen i det hele tatt :-)
Såklart et meget godt poeng. Tenkte ikke på det jeg vet du :)
@lpher skrev: Tja si det? ....de må vel destrueres tenker jeg?! ....eller skal de selges dritbillig til kjentfolk? ...hmmm...all these choices ;-)
Jeg har et annet forslag i stedet for destruksjon da :D
Montere de i min bil, så skal jeg få det ut at de er anskaffet hos dere ;)

 #33068  av @lpher
 
chris skrev:Jeg har et annet forslag i stedet for destruksjon da :D
Montere de i min bil, så skal jeg få det ut at de er anskaffet hos dere ;)
Tja..si det...vi må da bli enige om noe :-)

@lpher

 #33078  av chris
 
@lpher skrev:
chris skrev:Jeg har et annet forslag i stedet for destruksjon da :D
Montere de i min bil, så skal jeg få det ut at de er anskaffet hos dere ;)
Tja..si det...vi må da bli enige om noe :-)

@lpher
Ã…pen for alle forslag ;)

 #34159  av @lpher
 
Update:

Tja...tror ikke jeg skal spikre oppsettet enda...;-) Har gått gjennom ett par possible oppsett idag...med flere...både montører og pengesekk ;-)
Jeg må ha litt hjælp av erfarne montører denne gangen....ser ut til at det blir litt vel avansert for meg i bagasjerommet! LOL ;-)

Men da ser ut til at jeg blir nødt til å finne forsterkere som er fysiske mindre enn de jeg hadde tenke på først....for med den nye løsningen i bagasjerommet...så blir det trangt.... ;-)

..og firer jeg på forsterkerne, må jeg nok gå ned ett hakk på sub også...men det går bra...enklere å få det til å spille bra med det ene batteriet jeg har ;-) MEN...det ser ut til at vi med en del oppfinnsomhet og arbeid klarer å få plass til to 12" subber... ;-)

Regner med at ny spiller dukker opp ganske så snart :-)
Usikkert når de andre delene kommer...enda :-)

@lpher