TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Film tips??

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #268192  av Larsen
 
Har begynt å sette av en kveld i uka til film nå om dagen, så nå begynner det å bli litt dårlig med filmer og se. Noen som har forslag? Gjerne noen med litt høyt nivå på.

 #268193  av oleb
 
Driver og ser Saw-filmene nå. Creepy, men bra filmer.
Har også kommet inn i en periode der jeg ser mye film. :)

 #268195  av Th4 Ghost
 
OM du vil ha nye filmer, så kan du ta en tur til Piratebay og "topp 100". Der har du de mest sette (iallefall de mest nedlasta) filmene akkurat nå.

 #268226  av FireFox
 
jeg har nettopp sett den 1408 filmen.. den var knall bra.. skummel thriller ;)

 #268228  av celicat23
 
Transformers, die hard 4, bourne ultimatum, i now pronounce you chuck&larry, shooter....

 #268260  av Th4 Ghost
 
The kingdom..altought er ikke på dvd enda, men det er ikke bourne heller :P

 #268276  av oleb
 
Number 23 var jo grei underholdning da..

 #268301  av Larsen
 
Takk for tipsene så langt. Har vel egentlig sett mye av det som er nevnt. Siden det var flere her som ser en del filmer så legger jeg ut en liten liste selv jeg har med anbefalinger.

Bra filmer:
Bourne ultimatum
The last king of scotland
A might heart
An inconveninent truth
Thank you for smoking
The life of David Gale
Sicko


Bra, men litt spesielle:
Breach
Requim for a dream
Cranck
The departed
The good shepard
Iraq, the hidden story
Al-Arian vs. USA
The bridge

 #268338  av Andreazz
 
Jeg syntes The Departed var bra..!

Lenge siden jeg har sett 8mm nå, men den er veldig bra. Nicolas Cage har hovedrollen i den.
Sist jeg var på jobb fant jeg en DVD som det sto 8mm2 på, så tenkte at den måtte jo kanskje også være bra!
Men vi fikk litt bakoversveis når vi satte den på, nærmere pornofilm tror jeg ikke man kommer med en spillefilm :D
Men for all del, den kan annbefales :wink: haha

 #268461  av BT-GTI
 
ocaens 13. hvis du har sett os11 og 12 så må du se "nr13".

bourne så jeg til leie på videonova på søndag mener jeg.

revolver er bra men en sikkelig tenke film.

transfomer er meget bra. kjempe rekalme for amerikanske biler men med drivende handling og bra komentarer gjennom hele filmen. komer vel i desember her i landet er til salgs fra statene 13 oktober mener jeg og er til å laste ned. har en divx verson som jeg fikk tak i samtidig som filemn gikk på kino grei kvalitet å se på pc men ville ikke satt den på hd tv...

så er det salg på high octane filmene da....

 #268483  av celicat23
 
BT-GTI skrev:bourne så jeg til leie på videonova på søndag mener jeg.
Ikke nr.3. Den kommer ikke på dvd før i desember.
BT-GTI skrev:transfomer er meget bra. komer vel i desember her i landet er til salgs fra statene 13 oktober mener jeg
Stemmer. Har bestilt den fra amazon.com allerede. Gleder meg til og se den i skikkelig kvalitet.

 #268525  av cameleon
 
Transformers likte jeg kjempegodt selv også når det kommer til ren underholdningsfilm.

Ellers likte jeg veldig godt Revolver. Skikkelig mindfuck film egentlig hehe.

Så har du en av mine personlige favoritter Syriana. En film som omhandler Amrikanske oljeselskaper og hva de blant annet er villig til å gjøre for å nå de målene de ønsker. Du får se hva dette med olje og penger gjør med folk fra forskjellige personsers syn. Veldig spennende film og er en av de filmene man etter min mening kan se om og om igjen.

SÃ¥ har man de gamle klassikerne som Gudfaren triologien, Scarface og ikke minst Casino. Samme med Godfellas og Once upone time in America.

 #269175  av marlboro1310
 
kun en film som trengs å ses en gang i uka.....


Harley Davidson & The Marlboroman 8)

"As my old man once told me,before he left this shitty world..."

 #269205  av mabogis
 
saw filmene er sinnsykt bra.. anbefaler de til alle som ikke har sett de :D kommer saw 4 på kino om ikke så lenge også.. :twisted:

300 er også en bra film..

 #269206  av Larsen
 
[quote="mabogis"]saw filmene er sinnsykt bra.. anbefaler de til alle som ikke har sett de :D kommer saw 4 på kino om ikke så lenge også.. :twisted:
quote]
Bra er vel litt å ta i. Det er vel ikke akkurat noen spesielt inteletuelle filmer de der, men de oppfyller jo sjangere sin da.