Larsen skrev:Master skrev:anbefaler deg sterkt å lese dette: http://www.wolfkatz.com/Articles/MR2%20 ... Report.pdf
Wolfkatz kan man nesten si er størst innen kunnskap på oppgraderte 3s-gte bensinsystem.
Også glemmer du at n/a i usa ikke er den samme motoren og bensinpumpen som i europa...
3sge motoren fikk en annen bensinpumpe enn det 5sfe motoren fikk.
Men han skal inn med en 3.gen med 550 dyser. Hvis du ser på den lysegrønne striplalinja på den illustreringa i rapporten til Wolfkatz så ser du bensinetterspørselen til 550cc dyser & regulator. Til og med GTE pumpa kommer til kort over 60 psig. Og hvis han skal stille opp trykk osv osv så er det jo greit å leve på den sikre siden spesielt når man ikke vet hvor mye GE pumpa klarer å levere. Selvfølgelig går det fint å kjøre med GE pumpa, men man øker jo sjansen for havari da sikkerhetsmarginen blir mindre.
edit: er du så sikker på at det er en annen pumpe? Leta litt i EPCen nå og fant ut at
delenummer for USA 5SFE er : 23220-43070
delenummer for USA 3S-GTE er: 23221-50020
delenummer for Euro GE er 23220-43070 ( samme som USA N/A) for de fleste GE modeller. Noen har 23220-16430, men med 23220-43070 som tilleggsnummer for 89-91 modeller. 92+ har bare 23220-43070 som delenummer for bensinpumpa bortsett fra en hong kong edition som har noe helt annet.
Går jeg på toyota og sier at jeg skal ha en pumpe til 156hk GE motoren min er jeg nesten helt sikker på at jeg får samme pumpe som NA 5sfe bruker i usa. 5SFE har jo ikke noe mer bensindemand enn 3SGE så hvorfor skulle toyota lage en pumpe som skal tåle over dobbelt så mye flow som NAen (som jo nettopp 3gen gte må ha) ?
Uansett, til opprinnelig poster: Ei walbro 255lph pumpe koster under 1000 kr og med litt govilje skifter du pumpa på 2 timer. Jeg skifta den med motoren ute, men kan ikke forestille meg at det skal være så mye mer komplisert med motoren i. Eneste er jo at det er litt trangere å løsne på rørene som går under varmedekslet i torpedoveggen. Ellers er det jo bare å koble ut de to ledningene som sitter under midtkonsollen og skru av festebrakettene under bilen.
Kjekt å bruke BGB guiden for hvordan bensintanken skal ned:
http://www.mr2-tech.com/bgb/mechanical/ ... system.htm