TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • bilen gÃ¥r varm klokke og lys i speedo er borte .,.

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #383313  av leiira
 
skjønner ikke en dritt nå , bytta plugger til like som satt der da den bare gikk på 3 syll nå går den klokkerent på 4 men nå blir den plutselig kjempevarm . dvs den er 2-3 streker under den røde , noe som ikke er vanlig da jeg kjørte den i 2-3 timer til meg da jeg henta på 3 syll og da var tempen ca midt på + at klokke og lys i dashen er borte . er det noen form for sikring som ikke sitter i frunken da disse er sjekket og noen i motorrom
 #383316  av lasse
 
Du har en sikringsboks ved sparkepanelet inne i bilen på førersiden, rett ved panseråpneren.
Det at den går varm kan jo være vannpumpe, luft i kjølesystemet, termostaten eller kanskje kjølevæska har fryst om den er blanda feil.
 #383702  av PerX
 
lasse skrev:Du har en sikringsboks ved sparkepanelet inne i bilen på førersiden, rett ved panseråpneren.
Det at den går varm kan jo være vannpumpe, luft i kjølesystemet, termostaten eller kanskje kjølevæska har fryst om den er blanda feil.
du glemte å skrive kjøleviftan til radiatoren ;)