Hei, er det noen her som har prøvd å fjerne disse spjeldene på innsugsmanifoild? Kjører på uorginalt ladetrykk og vurderer å fjerne spjeldene. Lurer da på om det er mulig å koble ut alle ledninger og slanger dit bak? 

Skrede95 skrev:Har fått tak i en distanse flens eller hva det nå heter. Men kan allt på baksiden der bare kobles ut og fjernes? Ha på en hette på vacuum linja. Vet ikke om de blir feilkode om jeg bare kobler de ut. Er jo 2 elektriske ventiler eller noe der bak.Om du vil bli kvitt feilkoder tror jeg du må la den være på, men kobble dem fra spjeldet. Er jo ikke værre enn at du kobler av pluggene og ser om ECU reagerer på det?
Skrede95 skrev:Ok, har tatt ut motoren og overhaler den. Tenkte jeg skulle rydde litt bak motoren, da de henger dær. Er vanskelig og komme til når den er på plass. Men tror du det vil bli sopass feilkodr at den fjusker?Jeg mener de burde være der de er, Toyota brukte mye resurser på å forske frem hvordan de skulle være, så da er de der av en grunn, om det er for å gi mer moment på lav boost eller whatnot er usikkert å si.