TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • 4A-GZE i carina???

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt alle andre Toyota modeller
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt alle andre Toyota modeller
 #64192  av doffy
 
sitter her å tenker at jeg vil ha mer gamp i carinaen min..
noen som vet om en 4A-GZE sklir rett på festene i motor-rommet til en carina II T17 '90 mod med 4A-FE motor?
*håper*

 #64506  av doffy
 
fikk tilbud på en 4agze motor med 170 gamp til en COROLLA AE 101 som de skal ha 16500 for. komplett front cut hva nå enn det er.
Er dette en bra pris? og vil den passe i bilen min? Ikke vær redd for å svare nå da ;)

 #66364  av skody
 
Blokka er jo lik, og bør passe rett på. Ellers er det jo bare å merke ALT av ledninger og rør. Ta gjerne bilder slik at du får hjelp til å plassere bokser og ting senere..

 #66385  av MR2turbo
 
Motoren passer i festene, ja... men du trenger en front cut, som du sikkert har forstått, da får du med alt du trenger til ombyggingen...
(drivlinje inkl. girkasse, motor ledningsnett ECU, og alle sensorer og releer)

Hvis det er 16500 norske inkl. moms og alt så er det veldig billig...
Det er ikke danske kr? for da kommer totale fort opp i 24-25k med henting og moms og omregnet til norske... men ikke så ille det heller da for en hel halv bil ;)

 #66388  av skody
 
Ja steike, jeg vil ikke vite hva min motor eeegentlig kostet. Gange opp med 1.1 pluss en dansketur med ferge etc.. Ble nok mere enn hva jeg burde bruke. Men det er utrolig ghøy å ha noe som ingen andre har.

Jeg fikk sommerpris på ferga; 1000kr t/r med lugar nedover. + 450kr på en camping i Ålborg(?), samt to engangsgriller, mat etc.. Kosta meg ikke noe mere enn å få sendt hit. Det koster 2.000DKK levert på kaia. Iflg Egon på Gadbjerg. Han som satt på med meg var blakk så jeg fikk bruke opp kvota hans på båten :-D Så det justerte jo bittelitt på utgiftene ;)

 #68463  av doffy
 
er nok 16500 danske ja.. blir nok et par å tjue tusen til slutt :( + div skit som jeg regner med kommer på ombyggingen..
Gøy med noe ingen andre har ja! spør du meg er det ikke mye som er gøyere enn originalitet..
Men om jeg kjøper denne motoren blir heller tvilsomt.. siden jeg for øyeblikket går arbeidsledig blir det nok ikke motor på meg i år..
Kanskje jeg skulle ønsket meg en til jul :lol: