TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Ha pÃ¥ tenningen nÃ¥r du blir tauet

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #346988  av islandur
 
Når jeg kjørte hjem fra jobben i dag kom jeg over en mildt sagt hjelpesløs ung kvinne som hadde fått motorstopp og greide ikke å få start igjen. Hun hadde tømt batteriet for strøm så jeg koblet til startkabler, men heller ikke det fikk liv i bilen hennes. Da var neste råd å dra å hente land cruiseren til stefaren min og taue stakkars jenta til en nærliggende parkeringsplass. Slepetauet ble festet som det skal og vi var klare for avgang, men her kommer enda ett bevis på at ikke alle kvinnfolk er så lure å ha bak rattet :evil:

Ferden startet relativt bra da veien gikk rett frem, men da vi kom til første sving så jeg at bilen hennes gikk rett frem og inni brautekanten med ett lite smell, men alt så ut til å gå bara så vi fotsatte noen meter til. Men bilen hennes gikk bare skrått i neste brautekant på andre siden av veien. da stoppet jeg og gikk ut for å høre hva i all verden hun holdt på med. da sa hun at hun trudde ikke det var lurt å taue bilen lengre siden rattlåsen gjørde at hun ikke fikk svingt noe særlig :roll:

Noen mennesker burde rett og slett ikke hatt førerkort sier jeg bare :lol:
 #346994  av James
 
hahaha, at det er mulig :lol: :mrgreen:
 #347007  av bose
 
hehe! husker jeg dytta en bil med flatt batteri ned en bakke en gang, for å få start på den...
Tror du ikke han som satt i bilen fikk slått inn starteren da?!? fikk jo god fart også, aldri hørt en starter surre så fort noen gang :lol:
 #347046  av bose
 
det beste var jo kommentaren hu kom med! hadde hu sagt at hu hadde glemt rattlåsen, så hadde det på en måte vært "greit"!
men når hu kommer med at hun trudde ikke det var lurt å taue bilen lengre ,siden rattlåsen gjørde at hun ikke fikk svingt noe særlig
så må mann bare le :lol:
 #347115  av FireWalk
 
Var hun pen da siden du gadd alt det der for en vilt fremmed? Håper du fikk et tlf nr iallefall.. og løfter om naturell gjengjeldelse senere så klart. :mrgreen: :lol:
 #347126  av bose
 
LEBGE KEVE bilismen!
ja Firewalk, måtte bare glo litt i den gode gamle "bil og damer" tråden som herja vilt for noen år siden :lol:
 #348762  av marlboro1310
 
priceless :!: :!: :!: :!: :!:
 #349207  av rx300
 
islandur skrev:
Noen mennesker burde rett og slett ikke hatt førerkort sier jeg bare :lol:
Akkurat det samme skjedde med en jeg kjenner, damen han hjalp glemte rattlåsen og skar ut i første sving og krasjet med en motgående bil. Bare at der var ikke damen like blid, og skyldte faktisk på min kompis for at det skjedde... Nå er det endret, men da var slikt faktisk den tauende sitt ansvar, så det ble sak med forsikringsselskap og greier. Tok en stund før han var hjelpsom mot damer i nød igjen... :P
 #349240  av ke25-toyoglide
 
En ting som er greit å kjenne til er at det ikkje er lov å taue bil uten skilt.
Uregistrerte biler skal på henger, eller på bil.
Risikerer dødstraff viss du tauer bil uten skilt. :roll: