TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Morsomme, stilige og idiotiske annonser -tråden

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #469100  av ArildM
 
Nja, var jo akkurat det som var spørsmålet. Vil du være en sau, eller en som stikker seg frem :lol: :mrgreen:
 #469102  av ArildM
 
Akkurat, så da har du problemstillingen, vil du være anonym i noe lagd av et firma som har en gal Nazisjef, eller stikke deg ut i en Multipla :lol: For min del tror jeg heller at jeg hadde kjørt Multipla, sånn om man ser bort fra verdien på bilene. Heck jeg synes de senka FunCargo'ene som var her inne på forumet ei stund var råkule, så da hadde en Multipla vært lett med skamsenk og noen dorull felger 8)

Evt bare drite i det og kjøre MR2 og Caldina :mrgreen:
 #469133  av ArildM
 
https://www.finn.no/mobility/item/462349605

Bilde
Bilde

Tror aldri jeg har sett så mye rust for så mye penger. Sånn bortsett fra Hippebusser og gamle Jaguarer :lol: :roll:

I all seriøsitet, klarer man å få tilbake 30k + frakt osv på delesalg for en slik bil? :?
 #469137  av ArildM
 
Seter, felger, sideskjørt, bakfanger, luftinntak, interiørdeler osv osv. Kanskje om du er heldig en grei girkasse. Motoren ser søppel ut. Småtterier som brytere og anna tjafs innvendig og i frunk? Men 30k, næææh :lol:
For 10k og om den hadde vært 5 mil unna skulle jeg alltids ha hugget den og tatt meg bryet med å besvare 100vis av prutere. Men det er en fankern så stor jobb å sende deler rundt omkring i Norge også, husker veldig greit at jeg ikke var sånn kjempepopulær på det lokale postkontoret når jeg hugde den hvite sw20en :wink:
 #469139  av Kristian
 
Det er ingen penger i å ribbe slike biler for å selge deler. Jeg kjøpte en rød 92+ mk2 for mange år siden som jeg strippet helt ned, for jeg trengte noen deler til min egen bil. Bilen var i forholdsvis grei stand den. Fine dører som jeg trengte selv, men den vanlige rusten i kanaler og hjulbuer mot bagasjerom bak. Rent kronemessig fikk jeg kanskje tilbake det jeg hadde gitt for den ved å selge deler, men arbeidsmessig var det jo store mengder gratisarbeid. Rett og slett en en-manns dugnad til støtte for behovet for deler i miljøet. Men det var jo ingen grense for hvor lavt folk tror de kan betale for ting da! Bakruten, bud på 300 kroner? Den er jo limt fast som helvete og det er minst en times jobb å få den ut av bilen uten å ødelegge den under arbeidet. Andre greier også, som folk veldig ønsket men de var bare villig til å betale noen tiere for at jeg skulle bruke 0.5-2 timer av ettermiddagen min på å demontere det for dem og sende det i posten.

Og så gjorde jeg minst en feil da. Hadde en veldig fin travers liggende som jeg trodde jeg hadde plukket fra nevnte bil, så jeg solgte som en 92+ travers, men så viste det seg å være feil og det var en 90-91-travers. Da måtte jeg betale tilbake beløpet, og kastet vekk både min egen og kjøpers tid :?

Så den bilen der over er definitivt verdiløs som delebil for videresalg av deler. Det er i størst grad karrosserideler og motor folk har behov for, og det der ser ikke bra ut i den annonsen dessverre. Kanskje den kan gjøre jobben som en bilcross-bil?
 #469140  av Makk
 
Faen som bilcross bil så knekker den der rustholka på første lille hoppet :lol: :lol: :lol:

Sannheten er meget enkel : De fleste HAR ikke råd til å ha bil som hobby, men store drømmer og planer det er jo helt gratis å ha, og det er også veldig gratis å gjøre deg til hakkekylling for billige deler :lol:
 #469141  av ArildM
 
:lol: Med tanke på at den er stroppa sammen under på det første bildet jeg lenka til så tror jeg du har veldig rett i det.
 #469162  av ArildM
 
Jeg mener:
Bilde
8)

Rav4 Delta!
GROMT!
Bygget som en spesial option av Toyota i Tyskland med bredda felger, og custom skjermbreddere.
Finnes både i 2 og 4dørs utgave, men det må jaggu meg være langt mellom hver nå.
Toyota i Tyskland har hatt noen gode options gjennom tiden, egne bodykits til Mr2, MR2 mk3 tte Turbo osv, men denne er en av de aller festeste imho.

Denne i fin blåfarge og manuell 3sge som ber om en 3sgte swap 8)

Jeg nerda mye om disse "back in the days".
Så for rett kjøper så er denne verdt 120k lett!
Såklart gitt at den er så strøken som den ser ut som.
 #469167  av ArildM
 
Ah, min feil, 3SFE

Var kun i Japan at BEAMS var en sær option på 1.gen Rav4.
Jeg mener hvem pusher 7000+++ rpm i en softroader i Japansk trafikk? :lol:

Ganske sykt at den bare veier 1150kg, som er sånn 150kg lettere enn en SW20? OG den har et tungt 4wd system.
Oppgitt til 1500kg hengervekt i vognkortet også :lol:
 #469169  av magnesmurf
 
ArildM skrev: 12 mai 2026 06:22

Ganske sykt at den bare veier 1150kg, som er sånn 150kg lettere enn en SW20? OG den har et tungt 4wd system.
Oppgitt til 1500kg hengervekt i vognkortet også :lol:
Det som er mist like sykt, er at rav4 med 5 dører, som er en relativt voksen SUV, er nesten nøyaktig like lang som sw20 :shock:
  • 1
  • 291
  • 292
  • 293
  • 294
  • 295